Březen 2012


Jim na víkend aneb ježek navíc - I. Džem

22. března 2012 v 22:19 | Charis |  Jim na víkend aneb ježek navíc
První ježčí drabble s názvem Džem je tu jako první kapitola povídky, která bude volně pokračovat bez větší návaznosti na předchozí události.


Jim na víkend aneb ježek navíc

18. března 2012 v 23:20 | Charis |  kapitolovky by Charis


Většina lidí chce o víkendu někam vyrazit. Odpočinout si od povinnostích všedního dne nebo strávit příjemné chvíle se svými blízkými. Kupodivu nebyl Jim Moriarty výjimka, jelikož práce konzultujícího zločince může být nakonec také únavná.

Život v bytě na Baker street nebyl rozhodně nikdy všední. Ale od té doby, kdy za jeho obyvateli Sherlockem Holmesem a Johnem Watsonem začal na víkend přijíždět Jim, začal být ještě zajímavější, neboť si s sebou nikdy nezapomněl přivézt svého nejlepšího přítele.


Irenin trest

12. března 2012 v 23:11 | Charis |  zkazky z Baker street by Charis
Následující článek obsahuje první zveřejněnou 'zkazku' z Baker Street.

Definici zkazky zformulovala Englantýna: Zkazka je něco co vzniklo, aby se drahá Charis nezbláznila nudou v práci. Z počátku to prostě byl minipříběh, který jsme si posílaly navzájem v sms. Později jsme tak začaly nazývat všechny krátké útvary, které rozsahově splňují to, že se vejdou do 4 - 14 sms. Což převedeno do wordové formy znamená cokoliv do 350 slov. Občas se objeví i nějaké drabble, ale protože obě máme problém se do těch 100 slov vejít, tak jsme ho obešly a vytvořily si definici zkazky, 300 slovy už se přeci jen dokážeme vyjádřit lépe.

K této zkazce také patří jistý obrázek, ze kterého můj nápad vzešel. Jeho autorkou je monyta a vřele doporučuji prohlédnout si celou její galerii (každopádně složku Sherlock), neboť skutečně stojí za to.

Odkaz na obrázek naleznete zde


Záclona

5. března 2012 v 13:32 | Englantine |  jednorázovky by Englantine

Tento první zveřejněný počin, jehož autorkou je Englantýna, která ale nebyla v rozpoložení, jež by jí dovolovalo sepsat si krátký úvod sama, byl psán na zadání ode mne (Charis) a pro mne.

Toto zadání je následující: záclona, bedna od mandarinek, fontána

Jediné, co si přála, abych zde uvedla, bylo, že když vymýšlí povídku na šílené zadání, tak z toho zákonitě vycházejí šílené věci, ale že jí vlastně takové baví psát nejvíce.

Doufám, že si následující povídku užijete stejně jako já!